Reflexní vesta je účinnou ochranou pomůckou, která by neměla chybět v žádné rodině. Zvláště pro děti, které chodí do školy za snížené viditelnosti či se pohybují na frekventovaných cestách a silnicích, jsou ochranné reflexní prvky důležité. Reflexní vesta je dobrou volbou, jelikož je výrazná svou barvou a může zachránit život nejednoho dítěte.

Do školy i na výlet

I když vaše dítě učíte vysoké opatrnosti při pohybu na silnici či v jejím okolí, náhoda může způsobit katastrofu. Velmi rozumné je dítě preventivně chránit s pomocí reflexní vesty a dalších ochranných prvků, jako jsou reflexní pásky, přívěsky na batoh apod. Zvláště v šeru a za deště, kdy je viditelnost snížená, může řidič automobilu snadno dítě přehlédnout, i když přechází na přechodu. Reflexní vestu může dítě používat při cestě do školy, na výletech či při volnočasových aktivitách.

Vyberte si vhodnou vestu

Pro své ratolesti můžete zvolit z různého typu reflexních vest, s potiskem, které dětem nošení reflexních vest zpříjemní, bez potisku. Vybrat si můžete i z různého typu zapínání, které bude vyhovovat vám i vašim dětem. Reflexní vestu můžete pořídit se zapínáním vepředu, z boku či navlékací přes hlavu. Vybrat si můžete též vestu různých velikostí a to pro děti již od dvou let, jelikož reflexní vesty využívají i mateřské školky. I pro malé děti může být reflexní vesta velmi důležitou. S reflexní vestou bude vaše dítě na vozovce ve větším bezpečí.

Neriskujte zbytečně

Na vozovkách se pohybuje čím dál více aut a vaše děti jsou vystaveny stoupajícímu riziku. Ať už jdete s dítětem do obchodu podél silnice nebo spolu jedete na kole, je vhodné dítě označit, aby bylo pro řidiče lépe viditelné. Nejenže je dítě nemotornější než dospělí, ale řidič ho může snadno přehlédnout.