Chcete-li udělat dětem radost na Vánoce, k TOP dárkům patří bezesporu dětské jízdní kolo. Radost udělá dětem malým, školákům i „puberťákům“, kteří už chtějí do výběru svého kola vnášet rozhodující slovo. Ať už chcete dětské kolo pro holčičku nebo kluka, je dobré vědět, na co se zaměřit a podle čeho vybírat. Proč je dobré neinvestovat do levného jízdního kola, byť dítko stále roste?

Kvalitní a především lehké jízdní kolo pro děti

Malé děti mají málo síly. Vůbec na to ale při výběru dětského kola nemyslíme. Tedy většina z nás, rodičů. Přitom, když se nad tím zamyslíme, je jasné, že ani my dospělí bychom nechtěli jezdit na jízdním kole, které by vážilo např. 2 – 3x tolik, co my. A tak to malé děti mají v případě, že jim koupíme klasické „těžké“ kolo z obchodního řetězce, kde se dá koupit takřka vše. 

Je to velká škoda. Těžké kolo dovede malé dítko od jízdy na kole patřičně odradit, někdy i napořád. Potřebuje jej občas vytáhnout do schodů, z příkopu, do kopce… a váha kola pro něj může být skutečně nepříjemná.

Přitom na Bikero.cz koupíte lehounká a cenově dostupná dětská kola. Věhlasným je např. rakouský výrobce WOOM, který vyrábí téměř všechny součástky pro kola s ohledem na dětskou anatomii těla, ale také s myšlenkou na to, aby byla jeho kola cenově dostupná pro drtivou většinu rodin s dětmi.

Dětské kolo vybírejte s ohledem na vkus dítěte

Každé dětské kolo by se mělo dítěti, které na něm jezdí, líbit. Když navíc sladíte barevně i dětskou přilbu, rukavice na kolo nebo cyklo oblečení, bude pro dítě velmi lákavé jezdit. 

Velmi hezké je např. WOOM dětské kolo 16“ WOOM 3 zelené 2022. Jde o děti ve věku od 4 – 6 let a váží pouhých 5,3 kg. K dostání je za 11 400 Kč na Bikero.cz, ovšem když využijete některou z častých akcí, vyjde vás levněji. Stejné kolo v menší verzi, tedy 14“ pro děti od 3 – 4,5 let, je k dostání za 9 990 Kč. Vybírat můžete z mnoha barev tak, abyste vybrali oblíbenou barvu vašeho dítka.

Podívejte se na Bikero.cz a kupte ratolesti jízdní kolo, které si oblíbí a s ním i zdraví prospěšnou a kdekoli přístupnou cyklistiku.