Chystáte se na nějaký váš první velký projekt a chybí vám nářadí? Tápete ve světe elektronářadí? Sestavíme vám částečný seznam potřebných nástrojů, které jsou důležité.

1. Svinovací metr

Standardní měřítko se používá pro všechny druhy měření jak v terénu, tak doma. Je lehký, snadno jej uložíte do kapsy.

2. Bezkontaktní detektor napětí

Pro rychlou bezpečnostní kontrolu se používá detektor napětí, aby se zjistilo, jestli je v elektrickém vodiči nebo zařízení napětí. Bezkontaktní detektory napětí jsou nejjednodušší a nejbezpečnější volbou pro zjišťování napětí.

3. Kladivo

Kladivo zná zřejmě každý z nás. Díky němu můžete hřebíky zatloukat, jak jen to jde.

4. Sikovky

Kleště tzv. sikovky se hodí tehdy, když se rozhodnete například pro montáž sifonů, dotahování objímek, ale i matic nebo šroubů. Dále je používají profesionální řemeslníci, a to k řezání kabelů, dělení ocelových lan apod.

5. Odizolovací kleště

Tyto kleště se používají k odstranění izolace z kabelů. Mají otvory různé velikosti pro různé rozměry drátů.

6. Vodováha

Slouží k přesnému měření či vyvážení – k tomu, abyste se ujistili, že polička, kterou zrovna montujete na zeď, nebude na stěně šikmo, ale rovně.

7. Svítilna

Elektrické práce zahrnují spoustu temných míst jako jsou stropní dutiny, tmavé sklepy apod. Při práci v těchto místech je potřeba mít u sebe také baterku.

8. Šroubováky

Šroubováky jsou nepostradatelným nářadím – ať už pro domácnost nebo pro profesionály. V dnešní době je můžeme nahradit i akušroubovákem s bit nástavcem.

9. Vrtačka

Málokdo se dnes obejde bez občasného vrtání. Vyplatí investovat do kvalitní elektrické či aku vrtačky.

10. Imbusové klíče

Tyto klíče mají tvar šestihranu, který slouží k utažení šestihranných šroubů. Jsou výborným pomocníkem při sestavování nábytku.

Tyto nástroje jsou snadno dostupné na většině prodejen s nářadím. Můžete využít i nabídky zakoupit profesionální nářadí od špičkové firmy na trhu Stanley Fatmax.