Na stavu a kvalitě pneumatik může mnohdy záviset i váš život. Proto se vyplatí na pneumatikách nešetřit a nechat si poradit od zkušených profesionálů. Skutečně kvalitní pneumatiky pořídíte na portálu PneuOK.cz, který nabízí širokou paletu pneumatik všech druhů. Nechybí zde pneumatiky renomovaných značek, ale můžete si pořídit i levné pneumatiky, které si ovšem svou kvalitou příliš nezadají s dražšími výrobky.

Tento obchod disponuje profesionálním zázemím, jeho pracovníci mají mnoho cenných zkušeností v oblasti prodeje a služeb a jsou připraveni každému zájemci pomoci při výběru. Důležité je vybírat pneumatiky, které jsou jednak vhodné pro konkrétní vozidlo, ale také podle četnosti ježdění, způsobu jízdy a dalších kritérií.

Co ještě rozhoduje o výběru

Základem správného výběru pneumatik jsou údaje ve velkém technickém průkazu. Ještě před nákupem je proto zcela nezbytné zjistit si v TP především rozměry pneumatik, které máte mít na svém vozidle. Další otázkou jsou letní a zimní pneumatiky, neboť podle zákonné úpravy je každý majitel či provozovatel motorového vozidla měnit pneumatiky podle ročního období. Rozhodně se nevyplatí šetřit tím, že si pořídíte například pneumatiky universální. Jejich jedinou výhodou je snad pouze to, že se zbavíte starostí s hlídáním termínů určených k přezouvání pneumatik a samotné výměny. Ovšem to nejdůležitější, to znamená bezpečnost a jistotu při jízdě v zimních podmínkách, vám tyto pneumatiky nezajistí.

Alukola

PneuOK.cz má ve svém sortimentu kromě pneumatik také plechové i hliníkové disky, čili alu kola. K přednostem alukol patří kromě elegantního vzhledu, který dodává celému automobilu úplně jiný „šmrnc“, také praktická stránka. V první řadě se nemusíte obávat o korozi těchto kol díky nerezavějící hliníkové slitině. Další výhodou je nízká hmotnost, díky které lze ušetřit na spotřebě pohonných hmot, jelikož lehká kola nekladou takový valivý odpor, jako klasická kola plechová.