Po tisíciletí lidé používali drahokamy hlavně k okrasným účelům. V dávné i moderní době však kultury po celém světě také věřily, že drahokamy mohou mít léčivé vlastnosti. Pojďme se podívat na některé oblíbené drahokamy a zdravotní výhody, které podle nich přinášejí.

Jaký je nejlepší způsob použití minerálů s přínosy pro zdraví?

Někteří lidé používají minerály jako součást svých duchovních praktik. Jsou součástí rituálů, které obnovují energetická pole, navozují mír a podporují lásku a bezpečí. V některých systémech víry praktici skutečně kladou minerály na určité oblasti těla, aby podpořili uzdravení. Pro většinu lidí však stačí pouze nosit šperk vyrobený z konkrétního minerálu. Minerál nemusí přijít do přímého kontaktu s pokožkou.

Většina minerálů se dokonale nosí jako šperky. (Samozřejmě, některé jsou odolnější než jiné). Několik minerálů – velmi málo, jako je realgar a ekanit – však může obsahovat těžké kovy a / nebo radioaktivní prvky v množství, které by při nošení mohlo způsobit újmu. Dlouhodobé vystavení těmto drahokamům by pravděpodobně převažovalo nad všemi přínosy pro zdraví, které byste mohli doufat.

Někteří léčitelé připravují lektvary s minerály nebo je vkládají do úst pacienta. V těchto případech se také vyvarujte drahokamů rozpustných v kyselinách, i když neobsahují žádné známé toxické materiály. Vaše žaludeční kyseliny mohou nebezpečně reagovat na nečistoty v těchto kamenech.

Jantar

Někteří považují žlutý, hnědý nebo červeně zbarvený jantar za silný minerál, jehož použití se pohybuje od léčby bolestí hlavy a stresu po podporu sebevyjádření. Podporuje očistu, což má vliv na zmírnění bolesti při nemoci.

Ametyst

Ametyst, který je nádherným fialovým drahokamem, přináší nositeli sílu, odvahu a mír. Tyto výhody mohou pomoci podpořit hojení.

Tento uklidňující kámen s klidnými vlastnostmi a tichou energií vám může pomoci uvolnit vaši kreativitu.

Akvamarín

Akvamarín pomáhá při zažívacích, očních a zubních problémech. V minulosti námořníci často používali akvamaríny, aby jim přinesly štěstí na moři. Dnes někteří stále používají kámen k ochraně.

Kámen je považován za pozitivní sílu, která svým nositelům může přinést štěstí a pomoci jim vyrovnat se s procesem truchlení. Někteří lidé věří, že akvamarín podporuje léčivou energii, snižuje strach z vody a může dokonce přivést svéhlavého milence zpět. Někteří šamani ho používají jako meditativní kámen.

Na webu magieprirody.cz objevíte nejen tyto tři oblíbené minerální kameny, ale i mnoho dalších.