Stavíte-li nový dům, nemusíme vám vysvětlovat, jak důležité je vybrat si správně podlahové krytiny a obklady v koupelně apod. Obklady slouží především v místech, kde je vysoká vlhkost, což jsou typicky koupelny, kuchyně a toalety, ale i tam, kde hrozí nebezpečí ušpinění zdí. Podle použití se potom vybírají různé typy obkladů, některé jsou určeny k použití v interiéru, jiné snesou i venkovní podmínky.

Obklady se hodí dovnitř i ven

Záleží pouze na vás, jaký design si vyberete, při výběru uvažujte o celkovém charakteru místnosti, do které chcete použít obklady, snadno si zvolíte vhodnou barvu i dekor, aby vám obklady ladily s místností a jejím využitím. Obklady na zeď se skvěle hodí na terasu, do pergoly i kolem venkovního bazénu či do venkovní kuchyně.

Co se týká interiéru, nejčastěji se s obklady na zeď setkáte v koupelně, na toaletě, ale také ve vstupních prostorech domu a v kuchyních. Není neobvyklé, že lidé využívají služeb estetických obkladů i v obývacích pokojích a dalších místnostech. Výběru obkladů by měla předcházet krátká analýza prostoru, jde o to, jak je místnost osvětlená, jak velký je prostor, nebo jaký styl je/bude jeho vybavení. Do větších prostor se nemusíte bát použít barevnější a klidně i tmavší odstíny, naopak do menších místností je nejlepší volit co nejsvětlejší barvy, aby prostor opticky zvětšily.

Obklady je dobré také sladit s dlažbou, aby dohromady tvořily harmonický celek. Záleží na vás, zda budete volit kombinaci dlažby a obkladů tón v tónu, nebo naopak vsadíte na nápadný kontrast, oboje může vypadat skvěle, když máte kvalitní obklady a dlažbu. Vyberte si z pohodlí vašeho domova, nebo se přijďte podívat do vzorkové prodejny v Ostravě, kde jsou pro vás vystaveny obklady, dlažby i mozaiky, abyste si je mohli prohlédnout na vlastní oči a vybrané produkty porovnat.