Elektromotory jsou samy o sobě velice kvalitní technologií, která se dovede vypořádat s většinou technologických překážek. Ať už ale bereme v potaz bezkartáčové nebo kartáčové elektromotory, tak je velice důležité si říci, že jsou tvořeny k tomu, aby pracovali za vyloženě konzistentních podmínek.

V rámci konzistentních podmínek dokáží elektromotory nabídnout výborné vlastnosti, ale začnou ztrácet v moment, kdy se podmínky mění. Kupříkladu změna terénu v případě pohonu kol, nebo vozidel. Pro tyto případy jsou tady právě převodové motory.

jak fungují převodové motory?

Ačkoliv je většině lidí systém převodů známý, tak ne každý může chápat přesně jejich funkci. Převodovka je vesměs zařízení, které disponuje různým počtem převodových koleček. Každé je různě velké, má různý počet zubů a další podobné vlastnosti. V moment, kdy potřebujeme udržet točivý moment v různých podmínkách, jsou převodové motory Bühler cestou k tomu, abychom dokázali udržet konzistentní výkon a chod i v nečekaných okamžicích.

Extrémní kvalita a přesnost

Kvalita a přesnost převodů není u všech systémů stejná. Převody jsou velice specifické a v mnoha případech dokonce mohou být určeny jen pro úzký okruh mechanismů. V případě planetových převodů se ale bavíme o jedné z nejlepších všeobecně dostupných technologií. Takzvané planetové převodovky Bühler jsou výborné v tom, že mají jemný běh, výborný přenos točivého momentu, a dokonce i vysoký rozsah převodů. Jedná se ale o dražší a složitý převodový systém. Na základě toho jsou také planetové převodovky standardně zapouzdřeny, aby nedošlo k jejich porušení.

Cenová dostupnost a spoleh

Pokud bychom se ale rozhodli hledat široce dostupné řešení převodových motorů, tak pro nás budou mnohem příjemnější volbou šnekové převodovky Bühler. Šnekové převody patří mezi jednu ze starších technologií, která je především nenákladná na výrobu a také pozdější údržbu. S tím se pochopitelně pojí tak ten fakt, že tím pádem jsou opravdu velice cenově dostupné. Jenže nemůžeme od nich čekat takový výkon, jako bychom byli zvyklí například právě v případě efektivnějších planetových převodů.