Když přemýšlíte o tom, jak investovat své peníze, budou nemovitosti jednou z prvních věcí, která vás napadne. Ačkoli je trh s nemovitostmi nestabilní, zpravidla se investice do nemovitostí vyplatí. I když je investice do nemovitosti v České republice efektivní, pravděpodobně z ní máte jen finanční nebo praktický užitek. Ve světě je stále více populární pořizování nemovitostí v zahraničí, například mezi německými občany je časté vyhledávané spojení immobilie in Italien – nemovistosti v Itálii – a tuto možnost mají i čeští občané.

Proč právě Itálie?

Itálie není jen zemí klavíru, šikmé věže v Pise, pizzy, fotbalu nebo Pinocchia. Země s opravdu bohatou minulostí, úchvatnou přírodou a azurovým mořem každoročně přiláká miliony turistů. Itálie je také místem srdečných lidí, kteří neznají hektický život jako je tomu ve střední Evropě. Právě absence hektičnosti je častým důvodem, proč se lidé stěhují do teplejších krajin, včetně Itálie.

Český web s italskými nemovitostmi

Nemovistosti v Itálii určené k prodeji budí roustoucí zájem také Čechů. Velký rozmanitý výběr nemovistí s českým popisem, zprostředkovaný Čechy, objevíte na italicahomes.com. A je opravdu z čeho vybírat.

Web disponuje luxusními vilami, které noví majitelé nabízejí k pronájmu nebo v nich tráví dny volna. Domy a vily lidé kupují jako místo odpočinku do důchodu.

Apartmán a byty mohou také sloužit k dalšímu pronájmu, jsou také oblíbenou variantou digitálních nomádů (zejména od doby, kdy se home office stal standardem našich životů).

Další variantou jsou pozemky a dokonce farmy. Není neobvyklé, že se někteří noví majitelé nechají zlákat poklidným italským životem a natrvalo se do Itálie přestěhují. Farmaření v Itálii je snadnější, zejména díky příjemnému klima. Italské farmy produkují hrozny, brambory, cukrovou řepu, sójové boby, obilí, olivy, hovězí maso a mléčné výrobky.