Než začneme s tímto článkem, rádi bychom vám položili jednoduchou otázku – věděli jste, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak očistit lidský organismus ze všech škodlivých odpadních toxinů a látek, je cesta přes nohy?

No ano, přesně tohle je důvod, proč vám v tomto článku ukážeme, jak se těchto škodlivých látek, které zanáší naše těla, zbavit. Sami odborníci tvrdí, že detox přes nohy může být dokonce efektivnějším, než jakýkoli jiný, a to až natolik, že se kvůli toxinům nemusíte vzdávat svého oblíbeného jídla!

Kromě toho se jedná o jeden z nejbezpečnějších detoxů. Možná znáte detox polštářky na nohy, které si přilepíte na spodní části noh vždy na noc a ráno po jejich vyjmutí uvidíte, kolik toxinů v podobě šedé barvy absorbovaly. Rovněž existují různé detoxikační lázně se speciálními přípravky, olejíčky, pěnami do vody. Některé detoxikují, jiné i chladí, další prokrví. Způsobů je zkrátka mnoho.

Rozeberme si právě výše zmiňované polštářky. Ty jsou vyrobeny z bambusových extraktů a je možné je dnes zakoupit prakticky kdekoli (vybírejte však jen ověřené prodejny, jako je například prodejna zdravé výživy). Nalézt tento zázrak můžete i pod alternativními jmény, jako jsou: detoxikační náplasti na nohy, detoxikační podložky na nohy, polštářky na nohy aj. Zpravidla je lze nakoupit pod nějakou stokorunu a je jich v balení přibližně pět párů. Tyto polštářky mají svůj původ ve staré japonské kultuře a jsou jednoduché na používání.

Jak již bylo řečeno – co se týče použití, je nutná aplikace těsně před spaním. Není totiž dobré s polštářkama chodit. Rovněž je důležité také jejich okamžité odstranění ihned po probuzení – přece jenom máte absorbované jedy stále ještě při těle. Absorbované toxiny v polštářku poznáte podle lepkané šedé hmoty, která je zřejmá ihned po odlepení polštářku. Je tak nutné si nohy také okamžitě a pořádně omýt vodou.K výsledkům této metody patří menší únava, menší bolestivost kloubů, bolestí hlavy, atd., atd.

Iontové koupele nohou jsou rovněž skvělým pomocníkem k detoxikaci organismu, používají tzv. elektrický proces, který produkuje kladné i záporné ionty v teplé slané vodě.

Jak fungují iontové detoxikační koupele?

Pracují na principu střídání polarity, pomáhají tedy k oddychu po náročném dni, k navození pohody, k očištění organismu skrze naše nohy. Jakmile si začnete máčet nohy v této detox koupeli, začnou se za vašeho těla uvolňovat toxiny. Právě ty jsou důsledkem našich nezdravých stravovacích návyků, především konzumace nasycených tuků. Toxiny však rovněž také dýcháme, jsme totiž neustále obklopeni nezdravým znečištěným ovzduším.

Ionty a elektrony

Celá tato myšlenka iontových koupelí nohou je proces elektrolýzy, způsob použití elektrického proudu k vytvoření chemických reakcí.

Energie vzniká prostřednictvím slané vody, která transformuje molekuly vody na ionty. Teplá voda pak otevře póry na nohou, sůl se začne chovat protizánětlivě, stahuje a ionty jsou tímto procesem absorbovány, a právě tehdy začíná samotná detoxikace.

Jakmile tento proces začne, uvidíte, jak voda mění svou barvu. Ta se změní na tmavě hnědou, někdy dokonce i černou. Změna barvy je důsledkem soli, která reaguje na iontový náboj. Pozor – není to tedy důsledek úniku toxinů z těla, jak se mylně mnoho lidí domnívá.

Namočte si nohy!

Na rozdíl od jiných detoxikačních procedur, iontové koupele nohou mohou být provozovány po dobu až čtyřiceti pěti minut, a dokonce i každý druhý den, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků hlubokého očištění organismu.

Kromě výhod detoxikace samotných nohou, jsou iontové koupele uklidňující a uvolňující. Není nic lepšího, než se po náročném dni svěřit do péče této ozdravné a relaxační koupele. A to vše z pohodlí křesla. Dokonce existují i hluboké dýchací techniky a meditativní praxe s využitím tohoto detoxu, díky čemuž se budete cítit ještě lépe. Klidně si k této činnosti stáhněte i uklidňující hudbu – šumění moře nebo zpěv ptáčků.

Recept na domácí detoxikační koupel nohou

Postačí vám plastový box, který bude dostatečně velký pro obě vaše nohy. Dále pro přípravu detoxikační koupele, bude potřeba navštívit místní obchod se zdravou výživou, možná i nějaký koutek v klasické drogerii. Rovněž vám ale může stejně snadno stačit koření z vaší kuchyně – nějaký ten sypaný čaj, sušené feferonky, česnek, zázvor, slupky z citrusových plodů… Zelený čaj je zvláště účinný, dokonce je schopen rovněž odstranit zápach nohou, který také způsobují toxiny. Zkuste sami experimentovat mixem takových různých bylinek a složek.

Co se týče speciálních kupných odvarů, je třeba je zalít horkou vodou, ale zároveň si dávejte pozor na adekvátní teplotu, vhodnou pro vaše tělo. Relaxujte přibližně 25 minut, ale klidně i hodinu 🙂

Zdroj: naturalhealingmagazine.com/how-to-detox-through-your-feet/