Až příště zase budete lovit mobil ve své kabelce, vzpomeňte si na tento článek. Na to, jaké nebezpečí se skrývá v jakékoli dámské kabelce, sebevíc udržované…
Lékařští odborníci  nás varují, jak fatální to může mít důsledky – skupina odborníků vzala vzorky z kabelek různých žen. To, co nalezli, je naprosto šokovalo – objevili totiž stopy E.coli! Kromě toho kabelky ukrývají stopy dalších bakterií, a dokonce i výkalů!!! Jak je toto možné?!
Aby nedošlo k nedorozumění – není řeč pouze o klasických dámských kabelkách, ať už s krátkým uchem nebo dlouhým popruhem. Není řeč pouze o elegantních psaníčcích, o kabelkách úřednic, nebo naopak prodavaček, bavíme se rovněž o taškách na notebook, o sportovních taškách do posilovny, zkrátka o všech přenosných uzavíratelných taškách, které dnes a denně využíváme, a to k různým činnostem. Do společnosti i na sport, do práce i na volný čas, jako sebevíc společensky vážená osoba i ne – my všichni jsme ohroženi stejnými neřády, kteří se ukrývají v našich malých přenosných soukromých trezorech, kde uchováváme nejdůležitější věci na cesty.
Fekální streptokok může způsobit zápal plic a bakteriální meningitidu. Na co je důležité upozornit, za mnoho z toho si mohou ženy se svými špatnými návyky samy – více než 33% žen si totiž své tašky nikdy nevyčistilo (a muži na tom nejsou o nic lépe). Téměř 28% mužů si nikdy nevyčistilo cestovní zavazadlo (proč taky, že?), mnozí z nich dokonce přiznali, že v něm převáží špinavé spodní prádlo. Téměř pětina respondentů má na dně svých tašek žvýkačky, prach či vlasy. Co na to říct…
Tyto informace jsou opravdu šokující. Jak se říká – nahoře huj a dole fuj – platí i pro naše doplňky. Věnujte, já nevím, měsíčně, alespoň pět minut času na údržbu vašeho doplňku v podobě kabelky či vašeho pomocníka v podobě sportovních tašek či cestovních zavazadel. Nebo tyto tašky alespoň občas přeperte, pokud to výrobce dovolí, či je pravidelně obměňujte.