Pro většinu dětí je narozeninový den tím nejoblíbenějším v roce (někdy mu konkurují Vánoce), proto je příprava narozeninové oslavy a výběr dárků velmi důležitým momentem v jejich životech. Nepotřebujete desetitisíce, abyste uspořádali oslavu, na kterou vaše děti nezapomenou. Pokud jdete na oslavu vy, nezapomeňte pořídit dárek pro novorezence.

Upravte podrobnosti podle věku dítěte

Ujistěte se, že vše, od aktivit po dárky pro děti, je pro většinu hostů přiměřené věku. Pokud existuje celá řada věkových skupin, použijte jako průvodce věk oslavence.

Věk dítěte je také dobrým ukazatelem toho, kolik dětí pozvat. Obecným pravidlem je obvykle jedno dítě za každý rok plus 2. Pokud tedy vaše dítě dosáhne čtyř let, pokuste se udržet seznam hostů u šesti dětí.

Věk také hraje důležitou roli při určování tématu a při rozhodování o tom, kde se má vaše párty konat.

Organizujte aktivity

Spontánnost je vždy zábavná, ale k narozeninám v předškolním věku je lepší plánování. Zkuste plánovat aktivity v krátkém časovém úseku – 10 až 15 minutových intervalech. A pokud máte v plánu něco speciálního, udělejte to před krájení dortu.

Pamatujte, že jednoduché je to nejlepší, když jednáte s malými dětmi s krátkým rozpětím pozornosti, takže se vyhněte činnostem, kde si děti musí počkat, až na ně přijde řada, zejména pokud je na večírku spousta dalších dětí.

Uvažujte nad bublinami, omalovánkami a knihami, nad tancem nebo nad dětskou dílničkou, doplněnou hlínou, papírem, lepidlem a dalšími nejrůznějšími předměty, s nimiž mohou děti vytvářet. Zkuste mít pro každou aktivitu alespoň jednoho pomocníka z dospělých.

Definujte počáteční a konečný čas

Pokud je vaše párty doma, je důležité mít čas začátku a konce. Nenechávejte party otevřenou, protože by to mohlo zmást hosty a zabránit jim v plánování zbytku dne.

Oslavy pro děti do 5 let by měly být stanoveny na asi 90 minut nebo dvě hodiny.