Přestože se v momentální situaci může zdát, že dovolená chorvatsko bude v letošním létě nemožná, může se vyplatit, když si zajistíte ubytování v dostatečném předstihu. Zatím je sice cestování do zahraničí zapovězené, ovšem vláda ČR uvažuje o otevření tvz. koridorů pro cesty na Slovensko a do Chorvatska. Pokud tomu skutečně tak bude, budou Chorvatsko volit i turisté, kteří by za normálních okolností cestovali do jiných zemí. Z tohoto pohledu je tedy zajištění ubytování v Chorvatsku již nyní správnou volbou.

Katalog ubytování

Nejrychlejší způsob rezervace nabízí největší český katalog soukromého ubytování v Chorvatsku, který najdete na internetu pod názvem Ubytování v Chorvatsku. Můžete si zde vybírat ze spousty nabídek ubytování v soukromých apartmánech a penzionech. Největší výhodou katalogu je, že u každé nabídky je uveden přímý kontakt na majitele objektu. Podmínky ubytování, termín i cenu budete dojednávat přímo s majitelem, takže ušetříte za provize účtované cestovními kancelářemi.

Co musíte udělat?

Jakmile se v rodině dohodnete na termínu a destinaci, zadáte do příslušné kolonky svou emailovou adresu, termín a počet osob, pro které ubytování požadujete. Na váš e-mail vám pak budou chodit nabídky od jednotlivých majitelů, ze kterých si budete moci vybírat. Pro přesnou představu o poloze a vybavení objektů můžete využít video-prezentaci. Ta je rovněž součástí katalogu, stejně jako diskusní fórum. Zde si můžete přečíst názory ostatních turistů a rovněž vy pak můžete přispět svými zážitky či náměty.

Co katalog nabízí?

Vedle ubytovacích kapacit nabízí katalog celou řadu potřebných a užitečných informací. Každý jistě uvítá mapy celé země i Chorvatsko ostrovy. Motoristé určitě uvítají informace o aktuální dopravní situaci na silnicích, o nových trasách, zácpách či objížďkách. Zajímavé jsou také nejrůznější tématické články týkající se historie Chorvatska, přírody, typických jídel, národních parků atd. V katalogu se dozvíte i zprávy o počasí, a to nejen v celém Chorvatsku, ale dokonce i ve vámi zvolené destinaci a termínu vaší dovolené.