Vybrat tu správnou podlahovou krytinu není dnes vůbec snadné vzhledem k pestré nabídce na trhu. Zárukou vysoké kvality je nabídka obchodu Floor experts, který má ve svém sortimentu širokou škálu podlah, takže si vybere úplně každý. Každý interiér vyžaduje jiný druh podlahy, jednak podle jeho charakteru, a jednak podle stupně zatížení. Jednou z nejžádanějších podlah je v současné době vinyl, což je moderní a víceúčelový materiál. Vinylová podlaha je vhodná jak do domácností, tak do kanceláří, komerčních prostor, ale stejně tak i například do průmyslových hal. Vinylové podlaze neuškodí ani, když po ní denně projdou stovky lidí, neboť je velice odolná proti oděru.

Proč zvolit vinylovou podlahu?

V posledních letech je vinylová podlaha velice žádaným zbožím. Kromě praktických výhod působí v místnosti i ve velkých prostorách luxusním dojmem. Tento technologicky naprosto dokonalý výrobek je perfektní volbou s ohledem na moderní způsob života. Nevyžaduje totiž žádnou zvláštní údržbu, a to díky pokrytí povrchu PUR ochrannou vrstvou, která zabraňuje zašpinění. Pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu, mile vás překvapí i snadnost a rychlost její pokládky.

Další výhody vinylové podlahy

Vedle vše předností je třeba vyzdvihnout také poměrně nízkou cenu. Pokud jde o vzhledovou stránku, tak působí vinyl velice esteticky a na dotek je příjemná a teplá. Velkou předností v porovnání s jinými podlahovými krytinami je zdravotní nezávadnost. Vinyl neobsahuje žádné ftaláty, rozpouštědla, lepidla či jiné zdraví škodlivé látky. Proto je vinylová podlaha výborným řešením pro domácnosti s malými dětmi, které si hrají na zemi, ale také pro alergiky.

Typy vinylových podlah

V nabídce vinylové podlahy od Floor experts je podlaha lepená, plovoucí a samoležící. Všechny tři typy lze použít v jakémkoliv interiéru. Vybrat si můžete z velkého množství vzorů i barev vinylu. Svůj domov či pracoviště si tak můžete zařídit naprosto originálně podle vlastních představ. Oblíbená je například dokonalá imitace dřeva, nebo kamenných obkladů. Tyto materiály vinylová podlaha věrně napodobuje dokonce i v drobné textuře.