Fotopast je velice šikovná pomůcka pro všechny milovníky přírody, amatérskými pozorovateli ptactva a zvěře počínaje a myslivci a profesionálními ornitology konče. Ovšem fotopast nemusí sloužit jen pro sledování přírody, můžete jimi sledovat i svůj pozemek a utajeně hlídat vše co potřebujete.

Jak vypadá fotopast?

Fotopast je velice jednoduché snímací zařízení, které je maskováno tak, aby byla naprosto nenápadná. Součástí snímacího zařízení je pohybové číslo, které aktivuje snímání pokaždé, když je zaznamenán pohyb, jehož intenzitu je možné nastavit. Mnoho z těchto zařízení je vybaveno paměťovou kartou a popřípadě i SIM kartou, díky které se může zařízení připojit na internet a na dálku komunikovat s majitelem a dokonce mu i zasílat pořízený materiál. Fotopast lze jednoduše nastavit do fotografického či video režimu.

Fotopast pro sledování přírody

Fotopast je univerzálním nástrojem pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí zvěř pozorovat v jejím přirozeném prostředí, tak aby je nerušili a při jejich běžné aktivitě. Ta se mnohdy odehrává v noci, a proto jsou fotopasti vybavené režimem nočního snímání, které zvěř nikterak neosvětluje a tedy i neruší. Fotopasti jsou schopné pořizovat záznam v režimu Full HD a fotografie s vysokým rozlišením a kvalitou.

Ochrání revír i dům

Fotopast však není nutné využívat jen pro sledování zvěře. Díky její nenápadnosti je velice snadné monitorovat potřebný prostor tak, aby si nikdo nevšiml, že se tak děje. Velké průmyslové kamery jsou velmi snadno odhalitelné, ovšem fotopast narušitel jen tak nevidí a hlavně nemá absolutně ponětí o tom, že jeho počínání bylo zaznamenáno. V případě narušení vašeho prostoru či odcizení majetku je pak velice snadné dodat vyšetřujícím orgánům pořízený záznam a tak zjistit totožnost pachatele. Průmyslové kamery jsou často terčem fyzického útoku, ovšem pokud narušitel nemá o kameře ani ponětí, nic ničit nebude.