Obstarat veškeré služby na vlastní pěst bývá mnohdy velice obtížné, a to i pro velké dopravce. Ti proto čím dál častěji volí pomoc v podobě outsourcingu.

Letošní rok je pro některé obory doslova katastrofou, pro jiné zlatým dolem. Obor, který z letošní situace těží asi nejvíce, jsou dopravní služby. Většina nával zakázek vítá, někteří ale tak spokojení nejsou.

Velký nápor pro dopravce

A nejde pouze o malé dopravce. Přeprava zásilek je v této době problematická i pro velké společnosti. V některých dnech se počet balíků nepočítá v jednotkách ani desítkách tisíc, ale ve stovkách tisíc. Není tedy divu, že celou řadu firem zastihla tato situace nepřipravené. Vidět to mohou i samotní zákazníci, kterým se čekání na doručení prodlužuje i o několik dní.

Aby tuto situaci dokázali vyvážit, sahají po razantních řešeních. Jedním z nich je i outsourcing. Ten využívají především firmy, jejichž předmětem podnikání není primárně doprava. Obzvlášť v dnešních dnech, kdy je nápor na dopravce opravdu veliký. Téměř každému se tedy hodí někdo, kdo jim alespoň trochu uleví od velkého zájmu zákazníků a navíc jim vydělá i nějaké peníze.

Oblíbený outsourcing

Odvětví outsourcingu tu přitom není od letošního roku. Už dříve jste mohli vidět řadu menších společností nebo živnostníků, kteří si spoluprací s velkou společností přivydělávali. Samozřejmě za pomoci svého vybavení a vlastních prostředků. Pro obě strany se jedná o lukrativní obchod, který se zkrátka vyplatí. Velký dopravce si nemusí lámat hlavu nad určitou částí přepravy zásilek, malý dodavatel zase dostane přísun práce a posléze i peněz. A oba na tom vydělají.

Obzvlášť oblíbená je pro outsourcing přeprava zásilky do zahraničí. U některých dopravců se totiž jedná o službu, která by byla příliš drahá a málo lukrativní. Ať už kvůli kapacitám, nebo kvůli ceně. Pokud ale tuto práci předají někomu jinému, opět na tom budou mít svůj finanční podíl. A to téměř bez práce a snažení.