Dovolená se kvapem blíží a vy přesně nevíte, kam to bude? Chcete si užít pohodu a klid, vypnout a neřešit všední starosti, které máte během roku? Možná nevařit, dopřát si zmrzlinu už před obědem, dětem neustále nepřipomínat, že nemají běhat, hltat, zmrzliny jen jeden kopeček, musí dojídat, zelenina se jí také, ta z talíře jen tak nezmizí a podobně. Dovolená je možná od slova dovolit si. Kam si dovolíte vyjet v letošním roce?

Moře jako každý rok

S partou kamarádů jezdíme k moři rok co rok. Původně nás jelo pět, takže jsme vždy vyrazili autem do Chorvatska. Tři řidiči, poctivě jsme se střídali za volantem a tím pádem nám cesta i rychleji utíkala. Postupem času se k nám přidávali další kámoši, které naše každoroční dovolená nadchla, že jsme začali jezdit autobusem. Cílem naší dovolené bylo vždycky Chorvatsko. Dostupné, pěkné pláže, v dálce hory, dobré pivo, což ocenili kluci, výborné jídlo a hlavně spousta možností“ začíná vyprávět Tereza.

Na začátku to bylo jednodušší, místa, kde jsme nebyli, se však postupně začala tenčit. Museli jsme zasednout k počítači a pod klíčovými slovy chorvatsko ostrovy hledat místa, kde jsme ještě nebyli, kde by se nám líbilo a kde odveze cestovní kancelář. Za ty roky, co jezdíme, jsme viděli spoustu větších či menších letovisek v Chorvatsku. Dokonce bych i řekla, že jsme na Chorvatsko odborníci“ směje se.

Podle finančních možností jsme na začátku spávali v kempech, vařili si instantní polévky a jednou denně šli na nějaké to teplé jídlo. Později jsme už vybírali apartmány, kde jsme mohli mít soukromí, vařili jsme si polévky a večer poznávali chorvatskou kuchyni. Protože miluju rybářské městečka, osobně se mi nejvíc líbilo v Primoštenu. Tam bych se ráda ještě někdy vrátila“ uzavírá své povídání o dovolené Tereza.