Práce v zaměstnání zabírá člověku běžně přibližně 9 hodin denně, pokud počítáme i cestu z a do zaměstnání. Stráví člověk v práci přibližně třetinu svého života. Není to dobrý důvod k tomu, abyste vykonávali zaměstnání, které vás naplňuje, baví či v něm vidíte smysl. Někteří z nás to tak jednoduše nemají. Není tedy na čase najít si novou práci?

Už toho bylo dost!

Pokud se ve svém zaměstnání necítíte dobře, připadáte si zbyteční či vás práce jednoduše nebaví, měli byste promyslet situaci a říct si, zda náhodou nenastal čas z daného zaměstnání odejít. Mnohdy je to velmi těžké. Vybočit ze stereotypu a udělat větší životní změnu není jednoduché, ale mnohdy vám právě změna zaměstnání může přinést radost a vrátit smysl vašemu životu.

Stálý stres

Ukazatelem toho, zda je na čase vyměnit zaměstnání, je bezesporu stres. Cítíte stres v práci, chodíte vystresovaní domů a na práci myslíte i o víkendech. V takovém případě velmi ubližujete svému tělu a velmi často také vašemu okolí. Pokud takovýto silný stres zažíváte v práci třeba jednou za pár měsíců, je to běžné, vzhledem k různým uzávěrkám, nečekaným situacím apod. Neměli byste stres však zažívat každý den. Můžete si tím způsobit mnoho zdravotních komplikací.

Pocit nenaplnění

Ukazatelem výměny zaměstnání je také váš vnitřní pocit, tedy pocit nenaplnění z vykonávané práce. Pokud máte pocit, že vaše práce nemá smysl a nechápete, proč ji vlastně děláte, něco je špatně. Motivací pro vás často může být alespoň finanční odměna, to však často nestačí.

Nová práce

Pokud se rozhodnete dosavadní práci vyměnit, začněte již předem s hledáním nového místa. Skvěle vám k tomu poslouží pracovní portál, kde na vás čeká rozmanitá nabídka pracovních míst. Práci si tak můžete snadno najít z pohodlí vašeho domova.